Який сухий корм вибрати для собаки

Який сухий корм вибрати для собаки

Собаки - вельми активні тварини, які вважають за краще рухливі ігри зі спеціальними  і підручними предметами. Їм потрібно щоденні прогулянки на свіжому повітрі, а також спеціальний собачий корм, який наситить їх організм корисними мікроелементами і додасть енергії.

Види сухого корму для собак

Корм для собак
На сьогоднішній день виробники товарів для собак створили величезну кількість видів  : від бюджетних варіантів до елітних сортів, створених спеціально для потреб певних порід. Їх основна відмінність полягає в складі: дешевий продукт нерідко містить велику кількість кукурудзи, вона створює відчуття ситості, але практично не містить корисних і поживних елементів. Через це собаці доводиться їсти в кілька разів частіше, щоб отримати достатню кількість енергії.
Елітні дорогі корми містять оптимальну кількість продуктів, необхідних тварині для підтримки щоденної активності та імунітету.Нерідко вони відразу ж містять весь комплекс необхідних вітамінів і мікроелементів, що дозволяє обійтися без  . Така їжа для собаки дозволяє скоротити кількість прийомів їжі і частоту виходів на вулицю, оскільки речовини практично повністю засвоюються організмом.
Собачий корм ділиться на 3 категорії згідно своїй якості:
  • Економ. Собача їжа низької якості, де дорогі компоненти (м'ясо, птиця, риба) замінюються дешевшими аналогами (м'ясо-кісткового борошном). Нерідко виробники додають ароматизатори, які роблять їжу більш привабливою для собак.
  • Преміум. Якість такої їжі набагато вище, ніж у економ-класу. Містить м'ясо птиці, рибу, субпродукти, корисні крупи і овочі.Він добре засвоюється і тому витрачається в меншій кількості.
  • Суперпреміум. Для його виготовлення використовуються виключно дорогі і якісні продукти, такі як м'ясо (яловичина і телятина), елітні сорти риби, зерно льону, ячменю і вівса, а також вітамінні комплекси. Він набагато дорожче інших сортів, але витрачається економніше за рахунок високого відсотка засвоюваності.

склад корму

Корм для собак
Дуже важливо звертати увагу на склад корму. Варто уникати покупки їжі, де в складі вказані барвники, підсилювачі смаку, ароматизатори та інші хімічні домішки. Вони не несуть користі і додаються виключно для залучення уваги тварини, яка може вживати таку їжу набагато охочіше, ніж якісну, але без підсилювачів смаку і аромату.
Оптимальний склад корму для собак повинен містити такі продукти:
  • М'ясо. Краще вибирати їжу з вмістом борошна з м'яса бізона, ягняти, лосося, курки, індички і яловичини. Борошно є перетертим і зневоднених м'ясом. Якщо в складі вказується просто м'ясо, це означає, що після зневоднення його відсоток в кінцевому продукті може бути набагато нижче зазначеного на упаковці.
  • Цільні злаки. Вони містять чимало корисних вітамінів і мікроелементів.Найбільш цінними є коричневий рис і ячмінь.
  • Фрукти та овочі. Багаті вітамінами, підтримують імунітет вашого вихованця і позитивно впливають на роботу кишечника.Входять до складу деяких  .
  • Натуральні консерванти. Щоб корм зберігався довше, виробникам доводиться додавати в нього консервуючі речовини.Найбільш оптимальним варіантом є вітаміни Е і С, а також деякі масла.
Яким би видом корму ви не вирішили годувати свого вихованця, він повинен бути свіжим і незіпсованим. При покупці звертайте увагу на дату виготовлення - сухі види їжі можуть зберігатися від 1 до 1,5 року у відповідній упаковці. Найкраще, щоб вона була герметичною, так як картонні коробки можуть відволожитися на складі, що негативно позначиться на вмісті. Також не рекомендується купувати корм на вагу - у відкритому вигляді він може легко зіпсуватися і привести до розладу шлунку у тварини. До того ж в такому випадку ви ніяк не можете захистити вихованця від підробки - під виглядом дорогого вагового корми недобросовісні продавці можуть пропонувати більш дешеві аналоги.

Як підібрати сухий корм для собаки?

Асортимент кормів для собак
При виборі корму для свого улюбленця важливо враховувати його потреби, стан здоров'я, спосіб життя і розмір собаки. Породистим псам може знадобитися особливе харчування, відповідне їх потребам. Наприклад, довгошерсті тварини потребують  , стан якої багато в чому залежить від харчування.
Якщо ваш пес здоровий, йому підійде будь-який щоденний корм зі збалансованим складом. При деяких захворюваннях, що включають ожиріння, артрит, захворювання шлунково-кишкового тракту і алергію може знадобитися спеціальна лікувальна дієта. Її може призначити ветеринар, який займається лікуванням тварини.Лікувальний корм має особливі позначки на упаковці, що вказують на його спеціалізацію.
Важливим фактором при виборі корму для собаки є її вік. У різний час організму тварини потрібна різна кількість поживних елементів і вітамінів. Цуценятам потрібно забезпечити необхідний рівень кальцію для росту кісток і вітамінів для правильного розвитку.Дорослі собаки потребують збалансованому харчуванні для забезпечення їх енергією. Всього існує 4 основних види харчування:
  • Starter. Для цуценят старше двох тижнів.
  • Junior. Для цуценят від 2 місяців до року.
  • Adult. Для дорослих собак в залежності від їх породи, від 1 року до 8 років.
  • Senior. Для літніх тварин старше 8 років.
При можливості вибирайте корм, який відповідає розміру вашого вихованця. Якщо ви є власником той-тер'єра, купуйте корм для маленьких собак. Його гранули набагато менше стандартних, що дозволяє невеликим породам без проблем є його. У ньому також міститься ідеально підібраний склад мікроелементів, що враховує потреби невеликих тварин.
Собаки великих порід їдять набагато більше, але мають уповільнений метаболізм, який при неправильному режимі годування або недостатню активність може привести до ожиріння. Щоб цього не сталося, вибирайте спеціальний корм для великих тварин і дотримуйтесь рекомендацій по кількості його споживання в день. В середньому псу потрібно близько 400-480 калорій в день.

Коментарі